Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce mi se poate intampla dacă
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce mi se poate intampla dacă

Acum cateva luni am fost cu un prieten in magazin, el a furat doua sticle de coniac in valoare de 180 lei bucata, suma totala fiind de 360. Ideea e ca am fost si eu luat pe sectie si audiat, numai ca eu nu am furat nimic, eu am fost complice cum ar veni, stateam de paza si atat ca eram panicat. Mi au deschis dosar penal, apoi acum o luna am furat un tricou in valoare de 100 ron si m au prins si mi au facut dosar penal, iar zilele trecute veneam de la o petrecere pe la ora 5 dimineata si nu aveam de mancare si am furat un ton si inca ceva in valoare totala de 20 ron si mi au facut al 3 lea dosar pe furt.... credeti ca pot face cu executare la una dintre fapte cu executare? Am inteles ca daca furi noaptea e mai grav decat daca furi ziua sau cred ca ma luau politistii la misto. Ce ma sfatuiti sa fac, nu mai pot dormi noaptea, prejudiciile cauzate de mine sunt de 100 si respectiv 20, in primul dosar n am luat nimic, credeti ca o sa inchida ochii si ma iarta? Sunt student si nu mi doresc sa fiu un infractor, s au intamplat lucrurile acestea din cauza anturajului prost si au fost niste copilarii.

Îmi e tare frica deoarece sunt 3 dosare consecutive pe aceeasi fapta, chiar daca la prima nu am furat nimic cu mana mea
Alexras, utilizator
Va recomand cu tarie sa va alegeti un avocat specializat in drept penal care sa va insoteasca pe la declaratii deoarece situatia dv. este complicata, aveti concurs de infactiuni .