Forum Discuţii juridice Executare silită Poprirea
Discuție deschisă în Executare silită

Poprirea

Bună seara, în 2017 mi s-a dat datoria creditului de la banca, către un executor. De atunci am și poprire pe un card de debit personal. Din 2013 nu mai lucrez. Dacă ma angajez acum undeva, mi se va pune poprire pe salariu?
Dacă vă află locul de muncă de la ANAF vă pune poprire pe salariu.

Iar dacă salariul intră în contul bancar, banca va reține 1/3 și-i va vira în contul executorului. Restul de bani îi veți scoate cu buletinul de la casieria băncii.
Dapix, utilizator