Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt in concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt in concediu medical

Buna ziua!
Am fost internata de urgenta in spital .am anunțat șeful meu .Concediu medical eu trebuie să-l predau la vizat medicului de unitate și de acolo în secretariat si în serviciul financiar.
Întrebare:legal are voie șeful să-mi ceară copie după externare și după concediu medical in scop personal?
Profesia șefului fiind de medic.
Radiolog, utilizator