avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt in concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt in concediu medical

Buna ziua!
Am fost internata de urgenta in spital .am anunțat șeful meu .Concediu medical eu trebuie să-l predau la vizat medicului de unitate și de acolo în secretariat si în serviciul financiar.
Întrebare:legal are voie șeful să-mi ceară copie după externare și după concediu medical in scop personal?
Profesia șefului fiind de medic.
Ultima modificare: Miercuri, 2 Octombrie 2019
Radiolog, utilizator

Alte discuții în legătură

Predare concediu medical catre angajator ioanacm ioanacm Buna ziua, m-am batut de urmatoarea situatie la locul de munca: am fost internata in spital de la sfarsitul lunii noiembrie (ziua 30) pana in decembrie. De la ... (vezi toată discuția)
Angajatorul îmi cere ieșirea din spital pe motiv că nu crede diagnosticul comunicat de mine. ce mi se poate întâmpla dacă refuz să i-o arăt? reli_relly reli_relly Buna seara. Ma confrunt cu o problema la locul de munca , si anume: Am fost internată în spital iar pe zilele de spitalizare mi.a fost eliberat un concediu ... (vezi toată discuția)
Fisa post alinush23 alinush23 revin, cu rugamintea de a ma ajuta si pe mine cu un model de registrator, preferabil pentru registrator medical. De asemenea as mai dori un model de ... (vezi toată discuția)