avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

As dori sa stiu daca o persoana se angajează la alt angajator pe perioada determinată si beneficiaza de stimulent de insertie, angajatorul are vreo restricție în ceea ce privește prelungirea sau încetarea contractului de munca dupa terminarea perioadei
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:26, 2 Octombrie 2019
Nu are nicio restrictie in ceea ce priveste prelungirea sau incetarea de drept a c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preavizul in perioada platii stimulentului de insertie dan123456 dan123456 buna seara .fratele meau este in perioada platii stimulentului de insertie, deoarece nu vrea sai mareasca salariul vrea sasi bage preavizul.intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
Concediere in perioada de proba dar pe durata stimulentului adamar adamar buna ziua, ma aflu in stimulet de insertie , fata face 3 ani pe 3 iunie 2018. pana in data de 27 decembrie am lucrat la o firma multinationala, iar din 12 ... (vezi toată discuția)
Concediere Cristea Angela Maria Cristea Angela Maria Bună ziua ! Nora mea esre în concediu de maternitate de 1 An și 9 luni . Acuma a aflat de la Firma unde a lucrat că contractul ei de muncă a fost ... (vezi toată discuția)