Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pierdut contract vânzare cumpărare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pierdut contract vânzare cumpărare apartament

Buna seara! . Mama mea cu tatăl meu au cumparat cu ceva timp in urma un apartament de la o firma .Contractul a fost semnat la notariatul de stat din județ și transcris în registru de trancriptiuni .Intre timp tatăl meu a decedat si trebuie sa facem succesiunea. Dar contractul sa pierdut .Si nici firma de a vandut nu mai este. Am fost la cate funciara dar nu a fost intabulat .Unde pot sa obtin un duplicat. Multumesc !
sor_ile, utilizator
La notariat.
Exista Registrul National Notarial care ine aceasta evidenta!