Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... declaratia de venit estimativa.Urgent!!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

declaratia de venit estimativa.Urgent!!!!!!!!!!

Buna seara.Numele meu este Stefania si in data de 24 11 2009 am infiintat ointreprindere individuala.Din cate am inteles trebuie depusa la Finante declaratia de venit estimativa....problema este ca nu stiu la care Administratie sa o depun deorece sediul firmei este in Com.Calinesti,jud.Arges,punctul de lucru (unde de altfel o sa desfasor activitatea ) este in Pitesti,jud.Arges iar domiciliul meu este in Ploiesti,jud.Prahova(inca nu am viza de flotant pe Pitesti).#-o Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.Va multumesc anticipat.
depuneti declaratia de venit la AFP Ploiesti, unde aveti dvs domiciliul, iar daca aveti angajati sau va inregistrati ca platitor TVA, declaratiile privind contributiile sociale si decontul de TVA il veti depunde la Arges, unde are intreprinderea domiciliul fiscal.