Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dobandire imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dobandire imobil

Buna seara,

Situatia mea este urmatoarea: am participat la un business sub forma de "gentleman's agreement", iar profitul cuvenit ar trebui sa imi vina sub forma unui imobil din partea srl-ului care a facut dezvoltarea. Cum as putea finaliza tranzactia, fara a mai vira contravaloarea imobilului in conturile firmei. Daca as merge pe aceasta varianta, ar trebui sa contractez un credit si daca se poate as vrea sa evit acest lucru.

Multumesc
Sfatuiti-va si cu un avocat.. din ce ziceti dvs s-ar putea sa incheiati un contract de prestari servicii, iar imobilul sa vi-l dea in plata pt plata acelor servicii.