Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data incepere acordare supliment insertie.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data incepere acordare supliment insertie.

Data inceperii activitatii corespunde cu data inceperii acordarii suplimentului de insertie conform hotararii primite de la social,practic plata s_a facut din luna urmatoare,este legal?
Este legal, intrucat legea prevede acordarea acestui supliment la momentul intoarcerii in campul muncii.
Si, in general, salariul pe luna curenta il primesti luna viitoare...sau avansul pe 30 si lichidarea pe 15, luna viitoare...
Ce treaba are plata salariului , in acest caz ???
Nu se platesc odata cu drepturile salariale?
Eu asa stiam, scuze daca am gresit
Stimulentul de insertie nu se plateste de catre angajator , ci de AJPIS la data stabilita de aceasta.