avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... În 2011 am achiziționat o casa în curs de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

În 2011 am achiziționat o casa în curs de construcție pe ambii soți dar din greșeli de acte primărie casa a fost intabulata doar pe unul dintre soți ce se poate face

Greșeli în titlu de proprietate

Alte discuții în legătură

Buna ziua, vreau sa întreb dacă in tp ajuns in judecătorie ... Ciocan Mirela Ciocan Mirela Buna ziua, vreau sa întreb dacă in TP ajuns in judecătorie pentru dezbaterea moștenirii acum vreo 8 ani , este considerat ca a intrat in circuit ... (vezi toată discuția)
Titluri de proprietate si schite parcelare gresite ContSters206369 ContSters206369 revin cu o problema ,, la eliberarea titlurilor de proprietate , comisia locala a facut niste greseli in inscrisuri titlurilor ,adica suntem 4 persoane cu ... (vezi toată discuția)
Rectificarea titlului de proprietate ContSters111144 ContSters111144 de ce dureaza foarte mult modificarea, sau eliberarea unui nou titlu de proprietate datorita unei greseli de scriere (In loc de Gheorghe e scris Ghiorghe). Cei ... (vezi toată discuția)