avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Semnătură falsă pe cererea de divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Semnătură falsă pe cererea de divorț

Buna as vrea sa stiu daca cineva strain baga la divort in locul sotului si ai falsifica semnatura. Ce se poate intampla? Ce ar putea face sotia in situatia asta?
Cel mai recent răspuns: Geanina Voroniuc , Avocat 12:26, 9 Octombrie 2019
Buna ziua, Doamna Pescaru,

Dati-ne mai multe detalii:

- "divortul" a fost introdus in Romania?
- cand scrieti "strain", va referiti la "o terta persoana romana" sau la "un cetatean strain"?
- unde anume a fost introdusa/depusa cererea/actiunea de "divort"
( la notariat/la starea civila/la instanta)?

Zi cu liniste.
Ultima modificare: Miercuri, 9 Octombrie 2019
Geanina Voroniuc, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere RamiAtieyeh RamiAtieyeh Buna ziua, Eu sunt cetatean Roman si Sirian, casatorit cu o ceteanca din Siria. In cererea de casatorie, noi am bifat ca sotia sa imi poarta numele meu de ... (vezi toată discuția)
Divort cetean roman-cetatean strain DMAN DMAN Buna ziua! As dori indrumare in urmatoarea situatie: Sotia cetatean roman, sotul cetatean strain, posesor carte rezidenta in Romania. Fara copii comuni. ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea in romania a divortului pronuntat in sua Opinca Opinca Buna, prietenul meu este cetatean american si sa casatorit in urma cu 20 ani in Romania cu cetatean roman, locuiesc in SUA. Au divortat acum 2 ani in SUA si el ... (vezi toată discuția)