Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Semnătură falsă pe cererea de divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Semnătură falsă pe cererea de divorț

Buna as vrea sa stiu daca cineva strain baga la divort in locul sotului si ai falsifica semnatura. Ce se poate intampla? Ce ar putea face sotia in situatia asta?
Buna ziua, Doamna Pescaru,

Dati-ne mai multe detalii:

- "divortul" a fost introdus in Romania?
- cand scrieti "strain", va referiti la "o terta persoana romana" sau la "un cetatean strain"?
- unde anume a fost introdusa/depusa cererea/actiunea de "divort"
( la notariat/la starea civila/la instanta)?

Zi cu liniste.
Geanina Voroniuc, Avocat