Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie proprietari

Președinta de bloc nu face fata vremurilor avînd 4 clase. Legal ce se poate face ?In cazul ca nu o putem da jos cu ședința de bloc.
Adunare generala si schimbata...
Sau depuse plangeri la primarie/in instanta pentru neregulile, greselile, constatate pana renunnta singura.
Presedintele de asociatie a fost ales prin votul membrilor proprietari in cadrul adunarii generale
Conform dispozitiilor care guverneaza infiintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari,presedintele de asociatie poate fi revocat din functie si prin hotararea adunarii generale
Sensibilizati cat mai multi proprietari din condominiu,subliniati carentele presedintelui,
convocati adunare generala pentru alegere nou presedinte de asociatie