Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ADEVERINTA MEDICALA MOTIVEAZA ABSENTA DE LA LOCUL DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ADEVERINTA MEDICALA MOTIVEAZA ABSENTA DE LA LOCUL DE MUNCA?

Buna seara
As dori sa va intreb daca prezint adeverinta medicala la angajator in lipsa unui concediu medical ptr ca nu am stagiu complet de cotizare e valabila ? si cate zile incluse in adeverinta medicala trebuie sa contina adeverinta medicala Va multumesc anticipat pentru raspunsul oferit !
Daca salariatul prezinta adeverinta medicala care justifica absenta de la locul de munca, atunci absenta sa este motivata si va fi pontat ca atare absent motivat.
[ link extern ]
Buna ziua , legat de intrebarea de mai sus , angajatorul cere sa i spun care i potrivit legi sau oug sau HG adeverintele eliberate de medic pot motiva absentele on locul unui concediu medical /
Ati mai deschis un topic
www.avocatnet.ro/forum/discu...