Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț de comun acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț de comun acord

Buna seara.In 2015 m-am despărțit de soțul meu dar nu am divorțat.Nu avem copii și nici bunuri comune.Dorim să divorțam de comun acord.Vreau sa stiu unde este mai convenabil sa divorțam ( la starea civila,la notar sau
la tribunal ), cat costa si unde se pronunță divorțul mai repede?Eu am o relație de 3 ani cu altcineva si in ianuarie dorim să plecăm din tara pentru o perioadă mai lungă și vreau pana atunci sa rezolv cu divorțul.Mulumesc.
Irinanca, utilizator
La starea civilă dau la notar durează în mod cert mai puțin..Costuri probabil pana in 1000 lei.