avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort rapid cu copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort rapid cu copil minor

Buna ziua! As vrea sa divortez rapid,sotul meu este de acord,nu avem bunuri comune de impartit,dar avem un baiat de 14 ani . Se poate la primarie sau la notar ,pt.ca nu avem bani pt. tribunal? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:46, 10 Septembrie 2012
la notar este mai scump ca la judecatorie.dar dureaza mai mult .
Cautati un avocat care sa va redacteze cererea de divort prin acord si o depuneti la instanta, va costa cel mai putin asa.
La starea civila nu puteti divorta pt ca aveti un copil minor, iar la notar va costa in jur de 1000 de lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

costuri divort ytalyanu ytalyanu As dori sa stiu cat costa un divort si cat dureaza in mod normal.Ma refer la un divort cu acordul ambelor parti dar cu partaj (vezi toată discuția)
Divort rapid alexiastefania alexiastefania As dori sa-mi spuneti care este cea mai rapida si mai putin costisitoare cale de a divorta. Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Divort carmenflorin carmenflorin Buna ziua, Eu si actualul sot suntem casatoriti de 6 ani. Avem un copil de 2 ani si 9 luni si dorim sa divortam de comun acord, iar el este de acord ca si ... (vezi toată discuția)