Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort rapid cu copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort rapid cu copil minor

Buna ziua! As vrea sa divortez rapid,sotul meu este de acord,nu avem bunuri comune de impartit,dar avem un baiat de 14 ani . Se poate la primarie sau la notar ,pt.ca nu avem bani pt. tribunal? Multumesc!
la notar este mai scump ca la judecatorie.dar dureaza mai mult .
Cautati un avocat care sa va redacteze cererea de divort prin acord si o depuneti la instanta, va costa cel mai putin asa.
La starea civila nu puteti divorta pt ca aveti un copil minor, iar la notar va costa in jur de 1000 de lei.