avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract concedii si indemnizatii!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract concedii si indemnizatii!

Cu respect! Pot sa ma adigur pentru concedii si indemnizatii fara a avea asigurare medicala de sanatate? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:52, 17 Octombrie 2019
Puteti incheia un astfel de contract cu casa de asigurari de sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de concediu prenatal? iulia4alfred iulia4alfred Buna ziua! Am si eu o nelamurire. Frecventez o postliceala dar care nu este de stat. (Carol Davilla). Acum sunt in anul al II-lea. Intrebarea mea este daca pot ... (vezi toată discuția)
Concediu medical valentin43 valentin43 Buna ziua, Am incetat contractul de munca cu acordul partilor. Pot beneficia de concediu medical in perioada cat caut alt loc de munca? unde trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Imi expira contractul de munca si sunt insarcinata in 3 luni jumate lucyana202000 lucyana202000 Sunt insarcinata in 3 luni si jumatate si lucrez cu carte de munca din luna septembrie 2009.In luna mai mai exact pe 5 imi expira contractul de munca.Eu am ... (vezi toată discuția)