Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare garanție
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare garanție

Bună ziua,

Am locuit timp de 1 an în chirie, cu contract legalizat. Ni s-a cerut să ne mutăm în altă parte deoarece urma să-l vândă. Conform contractului, trebuia să ne anunțe cu 90 zile, dar nu s-a respectat. Am reușit să ne cumpărăm locuinta noastră și am cerut, cf înțelegerii, să ne înapoieze garanția. Refuză. Am vrut să fie pe cale amiabilă, dar refuză să ne înapoieze ce ne aparține. A început chiar să se intereseze unde stăm și dacă stăm în chirie sau este al nostru.
Cum putem să rezolvăm această situație care durează de 1 an?

Mulțumesc,
Buna ziua,

Încercați sa transmiteți o notificare prin avocat, dacă nu se conformează, introduceți o acțiune in fata instanței de judecată.