Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Home office permanent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Home office permanent

Se poate face home office permanent din alta tara pentru un angajator roman? Urmeaza sa plec in Serbia, angajatorul are reglementat home office 1 zi/saptamana, se poate ca eu sa lucrez pentru ei din Serbia, full time 8 ore? Legea privind telemunca nu este clara, lasa loc de interpretare-precizarea ca "cel putin o zi". Se poate conveni ca angajatorul sa nu aplice acea prevedere ca angajatul sa vina o data pe luna la birou? Este mai indicat contractul de telemunca sau cel cu munca la domiciliu?
Cel cu munca la domiciliul ...