avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care este legea care reglementeaza munca strainilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care este legea care reglementeaza munca strainilor aflati in delegatie in Romania?

Care este legea care reglementeaza munca strainilor aflati in delegatie in Romania?
Cat poate sa dureze aceasta delegatie potrivit legii, deoarece aceasta cel mai probabil reprezinta tot o forma de munca pentru care nu se platesc impozit si contributii sociale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:45, 7 Noiembrie 2019
Despre ce stat este vorba?
este in functie de stat? daca statul respectiv este din UE sau din afara UE?
Eu v-am intrebat de tara ... intrucat sunt legislatii diferite.
Cipru si Israel.
OUG 25/2014 privind încadrarea în muncă și detașarea străinilor pe teritoriul României și pentru modificarea și completarea unor acte normative privind regimul străinilor în România

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cetateni moldoveni pentru detasare Victorialexe Victorialexe Buna ziua, as dori sa stiu daca o firma din Romania poate angaja cetateni moldoveni pentru detasarea intr-un alt stat UE si in ce conditii. multumesc (vezi toată discuția)
Detasare cetatean ue in ro Gepetto25 Gepetto25 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat la urmatoarea speta: O firma din Germania il va detasa pe \"X\" la o firma din Romania pt 5 luni. X are cetatenie ... (vezi toată discuția)
Angajare straini Apostol Pacuta Apostol Pacuta Ordonanta Guvernului nr. 25/2014 privind incadrarea in munca si detasarea strainilor pe teritoriul Romaniei si pentru modificarea si completarea unor acte ... (vezi toată discuția)