Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care este legea care reglementeaza munca strainilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care este legea care reglementeaza munca strainilor aflati in delegatie in Romania?

Cat poate sa dureze aceasta delegatie potrivit legii, deoarece aceasta cel mai probabil reprezinta tot o forma de munca pentru care nu se platesc impozit si contributii sociale?
Despre ce stat este vorba?
este in functie de stat? daca statul respectiv este din UE sau din afara UE?
Eu v-am intrebat de tara ... intrucat sunt legislatii diferite.
Cipru si Israel.
OUG 25/2014 privind încadrarea în muncă și detașarea străinilor pe teritoriul României și pentru modificarea și completarea unor acte normative privind regimul străinilor în România

[ link extern ]