Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Coasigurat care munceste 2 luni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Coasigurat care munceste 2 luni

Buna ziua!! Soția mea nu este angajată de câțiva ani , fiind coasigurat in sistemul de sanatate. Am dus de la Anaf acea adeverință cum ca nu are venituri si declaratia pe proprie răspundere că nu lucrează nicăieri. Problema este ca pe octombrie si noiembrie va avea venituri, mai mari decât salariul minim pe economie, găsindu si ceva legat de alegerile prezidențiale ce vor avea loc în curând. Vreau sa fim corecți, sa declarăm acest lucru, dar nu stiu de unde sa începem. Totul este legal, cu impozite platite la stat de catre angajatori.După aceea, va putea fi din nou coasigurat? Unde trebuie sa mergem? Va multumesc!
Manea Daniel, utilizator
Intr-adevar,dupa acea perioada poate deveni din nou coasigurata.
Va multumesc! Dar trebuie sa anunț undeva, la serviciu poate