avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedare imobil: cota parte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedare imobil: cota parte

Eu am facut notificarea catre primarie pentru cei sase mostenitori privind retrocedarea unui imobil in Bucuresti conform legii 10, trecand adresa mea.

Primaria a respins notificarea si a trimis-o la adresa mea.

Dupa cativa ani ceilalti mostenitori au dat in judecata primaria.

In Septembrie 2019 au primit decizie de compensare cota 5/6 din imobil prin puncte. Cum pot eu sa primesc o cota din aceasta compensare?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 19:49, 21 Octombrie 2019
Daca nu ati contestat la momentul comunicării deciziei nu mai aveti variante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Speta legea 10 caraman_gabi caraman_gabi Buna ziua, Parintii mei au fost proprietarii unui imobil in suprafata de 881 mp teren si 120.58 mp constructie asa cum rezulta din actul de vanzare cumparare ... (vezi toată discuția)
Legea 10/2001, drept juridic, imobil retrocedat, partaj !!! dip2011 dip2011 Am un imobil care in baza legii 112 a fost retrocedat, din care 1 apartament catre mine ca proprietar iar restul de 11 apartamente au fost vandute de catre ... (vezi toată discuția)
Legea10/2001 andra23 andra23 Buna ziua, Va rog frumos sa ma lamuriti cu urmatoarea speta pe legea 10/2001: In anul 2007(sep.) am primit o dispozitie a Primarului.care a ... (vezi toată discuția)