Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducere cu permis suspendat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducere cu permis suspendat

Bună ziua,

Se dă o persoană care are pe rol un proces penal pentru pentru conducerea unui autovehicul cu permisul de conducere suspendat.
Intre timp, acesta a mai fost oprit de poliție - așadar, alte 3 dosare pentru aceeași faptă.

La ce se poate aștepta?
Există posibilitatea conexarii dosarelor? Cum se poate termina mai repede această nebunie, dosarul a fost deschis în 2017, de abia acum a fost trimis în judecată.
Celelalte 3 așteaptă, probabil, finalizarea acestuia.

Ce poate face omul și cum poate proceda să nu îl apuce 2050 cu celelalte 3 dosare? Înțeleg că Ei nu au termen de finalizare dosar, deci, poate dura mult și bine.

Contopirea se va face după finalizarea tuturor dosarelor?

Mulțumesc!
Buna seara.Sa se astepte la anularea permisului de conducere.
Anularea permisului de conducere e clara, sa se astepte si la o pedeapsa cu executare, este foarte posibil
Sa isi angajeze avocat si sa depuna diligente pentru solutionarea cauzelor.