avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducere cu permis suspendat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducere cu permis suspendat

Bună ziua,

Se dă o persoană care are pe rol un proces penal pentru pentru conducerea unui autovehicul cu permisul de conducere suspendat.
Intre timp, acesta a mai fost oprit de poliție - așadar, alte 3 dosare pentru aceeași faptă.

La ce se poate aștepta?
Există posibilitatea conexarii dosarelor? Cum se poate termina mai repede această nebunie, dosarul a fost deschis în 2017, de abia acum a fost trimis în judecată.
Celelalte 3 așteaptă, probabil, finalizarea acestuia.

Ce poate face omul și cum poate proceda să nu îl apuce 2050 cu celelalte 3 dosare? Înțeleg că Ei nu au termen de finalizare dosar, deci, poate dura mult și bine.

Contopirea se va face după finalizarea tuturor dosarelor?


Mulțumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara.Sa se astepte la anularea permisului de conducere.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Anularea permisului de conducere e clara, sa se astepte si la o pedeapsa cu executare, este foarte posibil
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sa isi angajeze avocat si sa depuna diligente pentru solutionarea cauzelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca nu am fost informat pot luat 2 pedepse cu suspendare? danut666 danut666 in 2010 am condus sub influenta bauturilor alcoolice,politistii dandu-mi permisul de conducere inapoi,avocatul de atunci mi-a confirmat ca am voie sa conduc pe ... (vezi toată discuția)
Dosar penal conducere cu permisul suspendat Trandafir91 Trandafir91 in data de 09.04.2016 mi sa intocmit dosar penal pentru conducere cu permisul suspendat de atunci nu stiu absolut nimic,singura informatia care mi sa dat de la ... (vezi toată discuția)
Conducere fara categorie corespunzatoare ContSters489360 ContSters489360 Buna ziua. La inceputul lunii Martie 2018 am fost oprit la un control de rutina conducand un Buldoexcavator (tractor agricol). Avand doar categoria B, necesara ... (vezi toată discuția)