Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se face succesiune la fond economisit la CAR ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se face succesiune la fond economisit la CAR PENSIONARI?

Suntem pensionari, soț - soție și depunem lunar la CASA DE AJUTOR RECIPROC A PENSIONARILOR. Întrebarea este dacă acești bani, în urma decesului unuia dintre noi , intră la succesiune. Menționez că unul dintre soți are copii dintr o căsătorie anterioară.
Mulțumesc anticipat!
Sunt inscris la CARP.. La inscriere am declarat in scris cine vor fi persoanele care vor putea incasa contributia si ajutorul de deces. Nu se pune problema succesiunii.