Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mosteniri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mosteniri

Prietenul meu are un singur băiat,care este căsătorit. Detine mai multe proprietati . De vreo 2 ani ,a ,,apărut,, o posibilă fiică ,nerecunoscuta,care are pretenții la avere! Cum isi poate proteja fiul?
Buna seara
Daca acea fiica ESTE a lui atunci nu poate sa-si protejeze fiul decat vanzand-ui lui sau altcuiva TOATE bunurile.
ATENTIE, idealul este ca in contract sa fie specificat ca plata s-a facut prin virament bancar deci pretul sa se plateasca cu adevarat.