Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Se poate anula un proces verbal
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Se poate anula un proces verbal

Ma oprit un domn agent la intorsura buzăului ma legitimat si nu am avut buletinul la mn .dar permisul l-am avut .deci am fost sancționat cu avertisment ca nu am avut buletinul la mn .dar mi-a dat pentru centura amenda desi eu am avut centura pusă dar mi-a zis ca ma iertat pentru buletin ca era amenda mare si mia zis sa semnez procesul verbal si i-am zis ca nu pot sa il semnez deoarece eu am avut centura dar șeful domnului agent mia zis ca sunt al dracu ca nu semnez pentru ca a ales o optiune pt amenda mica .deci pot sa fac ceva sa imi anuleze amenda pt centura
proces pentru anularea PV de contraventie.
Eventual martori.
puneti in discutie ca cele consemnate in PV de contraventie nu corespund cu realitatea faptica si cereti anularea.
In romania crede numai agenți. Si ei trec la amenințări te prinde cu ceva neregulă .In care poate sa dea avertisment dar se face ca te iartă pt ce esti in neregulă si te amendează pt altceva si iti spune sa semnezi

Biscuite otravit a scris:

puneti in discutie ca cele consemnate in PV de contraventie nu corespund cu realitatea faptica si cereti anularea.