Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bransament gaze naturale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bransament gaze naturale

Buna ziua,
Care este calea legala daca un vecin nu doreste sa fie deacord si sa semneze pentru a ma conecta la conducta de gaz ?
Nu ma intep in teava lui , se trage o noua teava din strada unde se afla conducta principala, am cladirea chiar la strada nu ma ating de spatiul din curte comun !
De la primarie se stopeaza lucrarea pentru ca nu avem semnatura vecinului

Va multumesc anticipat pentru raspuns ..
Nyk82, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~

CABINET DE AVOCAT DRAGOS BARNEA MADALIN a scris:

Daca este esentiala obtinerea acordului si acesta nu poate fi obtinut de bunavoie, atunci exista posibilitatea obtinerii unei hotarari judecatoresti care sa tina loc de acord.

Buna ziua,
Va rog frumos ma puteti ajuta cu toate aspectele legal , sunt dispus sa suport orice fel de costuri .
Multumesc frumos pt raspuns