Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxa salvamont ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxa salvamont ?

Buna ziua .Am un apartament 3 camere in regim hotelier .Am ales ca metoda de plata a impozitului varianta simpla pe camera 1500 pe an pe camera .Azi m am trezit cu Înștiințare cum ca activitatea mea e clasa a in cod Caen 55,,Hoteluri și alte facilitați de cazare “și ca trebuie sa plătesc taxa specială de salvamont 2 lei pe zi de turist si taxa specială de promovare turistică a mun Bv 1 leu pe zi /turist .Pe bune !?
Dincolo de ce se cere pentru Bugetul de Stat, mai sunt si taxe locale.