Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenințare, șantaj sau hărțuire?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenințare, șantaj sau hărțuire?

Bună seara.
Până în urmă cu 2 luni,am lucrat într o benzinărie. Din cauza că șeful de stație ne teroriza psihic pe noi,angajații,unul câte unul și-a dat demisia de acolo,în decursul unui an,primele demisii au fost la nici două luni după deschiderea stației.
Acum ,la 2 luni după plecarea mea,fostul șef de stație a început din nou cu mesaje și tel de amenințare.
Sincer vă spun că sunt o persoană sensibilă ,de aceea am ales să îmi dau demisia de acolo pt ca nu mai suportam stresul la care eram supusă.
Ce sfat imi dați?
Cum mă puteți ajuta?
Ce doreste de la dvs? In ce anume constau telefoanele si mesajele?
Mergeti la avocat pentru o discutie confidentiala.
Sa aveti si mesajele printate ca sa poata fi analizate in concret.