avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenințare, șantaj sau hărțuire?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenințare, șantaj sau hărțuire?

Bună seara.
Până în urmă cu 2 luni,am lucrat într o benzinărie. Din cauza că șeful de stație ne teroriza psihic pe noi,angajații,unul câte unul și-a dat demisia de acolo,în decursul unui an,primele demisii au fost la nici două luni după deschiderea stației.
Acum ,la 2 luni după plecarea mea,fostul șef de stație a început din nou cu mesaje și tel de amenințare.
Sincer vă spun că sunt o persoană sensibilă ,de aceea am ales să îmi dau demisia de acolo pt ca nu mai suportam stresul la care eram supusă.
Ce sfat imi dați?
Cum mă puteți ajuta?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:42, 23 Octombrie 2019
Ce doreste de la dvs? In ce anume constau telefoanele si mesajele?
Mergeti la avocat pentru o discutie confidentiala.
Sa aveti si mesajele printate ca sa poata fi analizate in concret.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cu minor 2 ani Missioanaalx Missioanaalx Buna ziua , pe scurt va voi relata problema mea astfel incât sa va faceți o idee si sa mi dati un răspuns cat se poate de obiectiv ! Sunt căsătorită de 3 ... (vezi toată discuția)
Confidentialitatea madalinaluciana madalinaluciana Sunt educatoare la o gradinita particulara...de fapt eram pentru ca azi mi-am semnat demisia. Problema este urmatoarea: pe data de 01.08.2013 am intrat in ... (vezi toată discuția)
Divort, amenintari aura19731991 aura19731991 buna ziua.am actiunea de divort introdusa de o luna de zile.sotul meu a parasit domiciliul conjugal de mai multe luni,inca nu am oprimit nici o citatie de la ... (vezi toată discuția)