avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Câți bani trebuie să primesc in Concediu Medical ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Câți bani trebuie să primesc in Concediu Medical (cod indemnizație 100%)?

Bună ziua, sunt angajat din aprilie 2018.

Din data de 27.08.2019 sunt in concediu medical.
Mă poate ajuta cineva cu un calcul pentru remunerație pe care ar trebui sa o iau pe luna septembrie care a avut 21 zile lucrătoare și toate au fost CM.

Ulterior va transmit și alte date de care aveți nevoie.

Mulțumesc

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:25, 23 Octombrie 2019
Gasiti aici un calculator pentru asa ceva
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venitul corect pt concediu medical roxana1 roxana1 am si eu o rugaminte daca ma moate ajuta cineva sa imi calculeze exact cat ar trebui sa iau pe luna septembrie in care am fost in medical toata luna cu codul ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical elena-ramona elena-ramona Un salariat are in luna Octombrie concediu medical in continuare in perioada 01.10-14.10.2014, pentru care pastrez aceeasi baza de calcul a mediei zilnice, dar ... (vezi toată discuția)
Concediu cospyn cospyn \\"Sunt incadrata pe post din septembrie 2013, pe perioada determinata ( am obtinut postul in urma participarii la concurs, insa nu am definitivatul). In ... (vezi toată discuția)