Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vechime în munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vechime în munca

Va rog sa îmi spuneți dacă se considera vechime în munca și în specialitate perioada de creșterea copilului în perioada 06.05.2004(primul copil) și 13.02.2010(al doilea copil)?
Conform legislatiei in materie :
1. Incepand cu 20.01.2007, perioada CCC vechime în muncă și în serviciu.

2. Incepand cu 01.01.2012, perioada CCC constituie vechime in specialitate.
Sa înțeleg ca perioada lui 2004 nu e considerata vechime în munca
Nu este considerata vechime in munca acea perioada.