Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Câte adunări generale se pot convoca anual?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Câte adunări generale se pot convoca anual?

Bună ziua. În luna 03. acest an, a fost convocată A.G., în urma unei demisii, fără a fi susținută și în A.G. Cînd sa trecut la vot, cine erea cu mîinile pe sus și auto propusă, demisionara. Acum pe 27.10.2019 alt convocator de A.G.,pentru alegere președinte în paranteză mandat de 4 ani.
Cîte A.G. se pot convoca pe an?? Vă mulțumusc.
Buna ziua,
In lege scrie ca minim una...asa ca...puteti face A.G. de cateori doriti, cu conditia sa fie respectata legea.
Legiuitorul nu a,prevazut numar maxim de adunari generale care pot fi convocate ori de cate ori este necesar de catre presedinte,comitet executiv sau 20% dintre proprietari