Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare proprietate firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare proprietate firma

In 2017 firma a cumparat teren si a construit o locuinta de serviciu,Suma disponibila nu a ajuns pentru finalizarea constructiei si am creditat firma (in calitate de actionar unic) cu o suma de 60 000 ron. Am efectuat evaluarea terenului si a locuintei,am documentele de la evaluator autorizat.Doresc sa stiu daca legea imi permite ca prin AGA sa se efectueze vanzarea terenului si a locuintei catre mine ca persoana fizica in rate pe o perioada de 10 ani,iar suma cu care am creditat firma sa se constituie avans, s-au ce alte posibilitati am.
george-neagu, moderator