Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj voluntariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj voluntariat

Buna ziua.As dori sa aflu cate ore poate fi pontat lunar in mod legal un voluntar,ținând cont de faptul că el prestează cu contract de munca norma intreaga in aceeasi instituție,dar pe alta functie decât cea in care dorește să facă voluntariatul.Multumesc.
Contractul de voluntariat trebuie să conțină timpul și perioada de desfășurare a activității de voluntariat.

In pontaj, va fi mentionat exact timpul de munca efectuat ca voluntar.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sa inteleg ca eu,ca reprezentant al instituției gazdă,pot modifica nr. de ore de voluntariat si repartizarea lor lunar,in functie de timpul liber rămas, in afara contractului de munca actual?
In contractul de voluntariat nu se prevede timpul și perioada de desfășurare a activității de voluntariat?
Nu...au spus sa completez eu,cât si când ca si gazdă...in functie de programul de munca actual.