avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj voluntariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj voluntariat

Buna ziua.As dori sa aflu cate ore poate fi pontat lunar in mod legal un voluntar,ținând cont de faptul că el prestează cu contract de munca norma intreaga in aceeasi instituție,dar pe alta functie decât cea in care dorește să facă voluntariatul.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Marin E. , utilizator 18:15, 28 Octombrie 2019
Contractul de voluntariat trebuie să conțină timpul și perioada de desfășurare a activității de voluntariat.

In pontaj, va fi mentionat exact timpul de munca efectuat ca voluntar.
Ultima modificare: Luni, 28 Octombrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sa inteleg ca eu,ca reprezentant al instituției gazdă,pot modifica nr. de ore de voluntariat si repartizarea lor lunar,in functie de timpul liber rămas, in afara contractului de munca actual?
In contractul de voluntariat nu se prevede timpul și perioada de desfășurare a activității de voluntariat?
Nu...au spus sa completez eu,cât si când ca si gazdă...in functie de programul de munca actual.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Voluntariat ca psiholog - conditii, drepturi, obligatii ? oanaportar oanaportar Voluntariat.] O colega vrea sa faca voluntariat ca psiholog intr-o institutie publica ( Protectia copilului si asistenta sociala.... ). Va rog sa imi ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. in cadrul unei societatii, este prevazut in contractul ... ani_burian ani_burian Buna ziua. In cadrul unei societatii, este prevazut in Contractul individual de munca al salariatului, la durata timpului de munca si repartizarea acestuia ... (vezi toată discuția)
Zile libere... IORDAN ELENA IORDAN ELENA buna dimineata, va rog sa-mi spuneti daca am dreptul la zile libere ( adica 2 zile consecutive) in conditiile in care lucrez 6 ore/zi de luni pana sambata o ... (vezi toată discuția)