Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Grup infracțional si trafic de droguri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Grup infracțional si trafic de droguri

Am si eu o intrebare..Am 20 de ani si nu am antecedente penale,acum 5 luni a fost infiltrat la mine in cartier un colaborator diicot căruia i am vandut 0.23 g canabis de 60 de lei , a doua oara m am intalnit cu el si cu inca 3 prieteni, colaboratorul a zis ca vrea sa cumpere de 70 de lei și un prieten i a facut rost, am văzut pe declarație ca scrie ca a luat de la mine cum pot dovedi nevinovăția, si un alt martor a zis ca lua de la mine de 3-4 ori pe lunq fara nico proba...am fost băgat la grup infracțional dar nu erau nicio macar o probă care sa reiese că eu am purtat convorbiri telefonice cu ceilalți 5 inculpați + m au acuzat că eu eram șoferul lor si ca îi ajută să vand a si sa ia drogurile lucru total fals , mentionez ca la perchezitia domiciliara nu au găsit nimic si nici la cea informatica nu au reușit să deschidă cele 3 telefoane pe care le au ridicat de la mine din casa pentru ca erau foarte vechi , în dosarul meu apare doar o singura convorbire telefonică din care nu reiese mare lucru ,lucrul important este ca nu am vrut sa dau vreo declarație împotriva celor 5 , ce sanse as avea sa obtin o pedeapsă cu suspendare sau macar arest la domiciliu..
Marius20011, utilizator
Angajati un avocat care sa consulte dosarul si pregatiti impreuna cu el strategia apararii.
Arestul la domiciliu este o masura preventiva ce se dispune in cursul procesului penal pana la o condamnare definitiva.