Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declarare punct de lucru

Buna ziua, am si eu nevoie de putin ajutor! trebuie sa declar un punct de lucru. Sediul social se pastreaza la aceasi adresa iar noi ne-am mutat activitatea intr-o alta cladire, nou construita! Exista doar autorizatia de constructie si procel verbal de predari primire. Am citit pe forum ca se solicita intabularea. E adevarat?
In afara de Aga, declaratie pe proprie raspundere, cererea de mentiuni de la Reg Com, mai trebuie si altceva?Multumesc mult.
Trebuie sa depuneti si documentele cu care faceti dovada ca sunteti proprietari ai cladirii respective.
In conditiile in care spatiul nu este intabulat, puteti depune o copie a procesului verbal de receptie finala incheiat la data finalizarii constructiei.
Asta inseamna autorizatia de constructie, eventual priprietatea pe teren. Atat ? astea sunt toate documentele? Multumesc mult pt raspuns.