Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Copii abandonati de tata dupa decesul mamei ,crescuti de bunici,In cazul obtinerii tutelei de catre acestia tatal poate fi obligat prin lege la plata pensiei alimentare? Mentionez ca , copiii beneficiaza de pensie de urmas dupa mama.
~ Conținut șters la cerere ~