avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1865 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somer
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somer

Buna ziua! Daca m.am înscris ca șomer neindemnizabil pot sa imi schimb dosarul la șomer indemnizabil? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:50, 31 Octombrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Il puteti numai daca indepliniti conditiile prevazute de lege pentru a primi indemnizatia de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de prevederile legii nr. 76/2002 daca nu sunt somer indemnizat? stelutamaria stelutamaria in urma cu 2 ani mi-am dat demisia de la locul de munca din motive personale, in perioada 2009-2010 nu am lucrat deloc beneficiind si de un curs de formare ... (vezi toată discuția)
Ajutor de somaj pentru absolvent facultate 2009 nicolleta68 nicolleta68 Buna ziua! Am lucrat timp de 20 de ani dupa care, contractul de munca s-a incheiat de comun acord cu angajatorul la data de 31.12.2007. Am urmat cursurile ... (vezi toată discuția)
Prima de instalare se acorda somerilor neindemnizati? am domiciliul ... ChronosR ChronosR Prima de instalare se acorda somerilor neindemnizati? Am domiciliul intr-o localitate prevazuta in planul national de mobilitate(locuiesc de toamna trecuta in ... (vezi toată discuția)