Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dividende platite gresit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dividende platite gresit

Buna-ziua. Am nevoie de ajutorul d-vstra! Am depus la o firma bilantul unde administratorul firmei a hotarat repartizarea profitului la dividende. Am virat in contul administratorului dividendele. Ulterior am aflat de fapt ca firma are un alt asociat. Conform
actului constitutiv societatea are un asociat unic care nu este acelasi cu administratorul. Administratorul a virat suma inapoi in contul firmei. Cum e corect sa procedez pentru a indrepta greseala?
george-neagu, moderator
Va rog sa imi scrieti niste solutii. Multumesc!