Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Certificat de naștere românesc și pașaport
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Certificat de naștere românesc și pașaport

Buna ,am și eu doua nelămuriri. Cum să obțin certificat de naștere românesc pentru un nou născut și pașaport românesc daca copilul este născut în Italia? Dar eu și prietenul meu nu suntem căsătoriți ,și avem un copil împreună, ce-i de făcut în cazul aceasta?
Petreuș lenuta, utilizator
Buna seara,
Veti solicita in ROMANIA emiterea unui Certificat de nastere romanesc urmand site-ul de mai jos
[ link extern ]
[ link extern ] /
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator