avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Certificat de naștere românesc și pașaport
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Certificat de naștere românesc și pașaport

Buna ,am și eu doua nelămuriri. Cum să obțin certificat de naștere românesc pentru un nou născut și pașaport românesc daca copilul este născut în Italia? Dar eu și prietenul meu nu suntem căsătoriți ,și avem un copil împreună, ce-i de făcut în cazul aceasta?
Ultima modificare: Duminică, 3 Noiembrie 2019
Petreuș lenuta, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 02:05, 4 Noiembrie 2019
Buna seara,
Veti solicita in ROMANIA emiterea unui Certificat de nastere romanesc urmand site-ul de mai jos
[ link extern ]
[ link extern ] /
Ultima modificare: Luni, 4 Noiembrie 2019
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere ovyvalentyna ovyvalentyna buna seara as vrea si eu sa stiu o informatie,am un copil de 3 luni nascut an italia si vrem sa mergem an romania sa facem certificatu e nastere eu cu viitoru ... (vezi toată discuția)
Pasaport nou-nascut si libera circulatie Ayline Ayline Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea privinta, daca se poate. sunt insarcinata si doresc sa nasc in Germania, din motive legate de lacunele ... (vezi toată discuția)
Duplicat certificat de nastere costinmariaanca costinmariaanca Eu imppreuna cu fiica mea in varsta de 4ani Ne-am stabilit in italia Tatal ei mi-a luat fortat documentele fetei (certificat de nastere si pasaport) ... (vezi toată discuția)