Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Asigurare medicala
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Asigurare medicala

Daca am asigurare medicala în România fiind pensionare cu gr.3 invaliditate și pentru a beneficia de anumite servicii medicale având o boala gravă voi avea o coasigurare medicala în Belgia unde locuiesc temporar voi avea probleme cu asigurarea medicala la întoarcerea în țară? Mulțumesc!
Va trebui sa va interesati la CJAS si sa prezentati copia dupa asigurarea medicala din Belgia. Ar trebui sa existe protocoale incheiate intre casele nationale de asigurari de sanatate din Belgia si Romania pentru decontarea reciproca a anumitor servicii.