Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cotopirea
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cotopirea

Bună ziua, am o întrebare soțul meu avut o pedeapsă din 2015 de 2 ani cu suspendare și 4 ani termenul de încercare în 2017 a făcut o noua fapta conducerea fara permis, fuga de la locul accidentului, ștergere de probe si vătămare corporala, ii sa dat o pedeapsă de 3 ani si 10( pt conducerea fara permis + suspendarea din 2015 ) el e arestat deja un an de zile, astazi ii sa terminat procesul si de vătămare corporala si scrie ca toate aceste pedeapse inclusiv suspendarea sau contopit si a ieșit o pedeapsă toatal de 3 ani si 6 luni... Avea 2 ani suspendarea, 2 ani modificarea probelor, fuga de la locul accidentului si încă 1 an conducerea fara permis... Ii sa dat 2 ani si un spor de 1 an si 6 luni...

Pana la urma ce pedeapsă face? Prima de 3 ani si 10 luni, sau cea de 3 ani si 6 luni ? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Andreea988172618, utilizator
Va executa pedeapsa stabilita in ultima hotarare judecatoreasca unde se si sprecifica cat are de executat.
Cititi cu atentie hotararea instantei.