Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Plata pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Plata pensie alimentara

Angajatorul meu a calculat si virat pana in prezent pensia de intretinere datorata de mine copilului. De luna aceasta am fost notificat ca nu vor mai face acest lucru intrucat nu sunt obligati, nefiind terți poprit. As dori sa stiu cum pot notifica copilul care este adult in continuare de studii cu care nu am nici o relatie din pacate din cauza mamei sale, sa mi transmita un cont sau ce modalitate va dori de achitare, am doar adresa prezentata in hotararea instantei. Multumesc
Buna seara,
Cereti de la angajator contul si virati in el inscriind pe cupon ,,pensie alimentara"
Poate asa aflati si despre copil ce face.
trimiteti la adresa prin posta, pe numele copilului. Daca se intorc banii, poate va cauta el, copilul..
Va multumesc pentru raspunsuri, dar datorita protectiei informatiilor cu caracter personal, angajatorul refuza sa imi furnizeze contul, care oricum e al mamei, acum copilul fiind major va trebui sa primeasca el in nume propriu pensia cred. Pot face totusi vreo notificare la adresa cunoscuta sa imi fie comunicat contul? Multumesc