Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Rog date despre \"problema de drept gen Kosovo\" !
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Rog date despre "problema de drept gen Kosovo" !

Cu toata stima,
Respectuos, va rog (nu imi mai aduc aminte - memoria mea a suferit afectari...) daca are cineva amabilitatea de a imi da detalii cu privire la logica argumentatiei juridice de drept international prin care diplomatia americana a descris ceea ce s-a numit atunci "problema gen Kosovo" si care a argumentat si justificat din respectivele puncte de vedere interventia in Kosovo si care, ulterior, a dus la condamnarea liderului sarb Milosevici de catre Curtea Penala Internationala.
Asadar cum a fost formulata argumentatia SUA fata de aceasta problema ?
Mai precizez ca, dupa cativa ani, "o problema gen Kosovo" a constituit subiectul unui concurs de drept international care, daca am retinut bine, a fost castigat de o romanca...!
Am asadar respectuoasa rugaminte de a mi se reaminti logica argumentatiei in ceea ce a ramas in dreptul international cu numele de "Problema gen Kosovo" !

Cu toata stima,
Va multumesc !
Căutați pe google probabil o sa găsiți.Nu cred ca o sa intalniti pe acest forum.consultanti specializați în astfel de domenii de nișă ca sa nu spun pur teoretice și fără vreo relevanță practică pt majoritatea avocatilor.