avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolvență
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolvență

Se mai poate face cerere de deschidere a procedurii simplificate de insolvență dacă a trecut termenul de 30 de zile acordat de lege pentru introducerea acesteia?
Cel mai recent răspuns: colina , utilizator 17:16, 11 Noiembrie 2019
Da
Da, dar contractați servicii avocațiale și formulați-o cât mai repede pentru a evita săvârșirea infracțiunii de bancrută!
Va mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrare in insolventa dubioasa? advsys advsys am cerut intrarea in insolventa a debitoarei noastre, cererea noastra fiind inregistrata la tribunal in data de 02.04.2013 urmand ca in data de 19.04.2013(ora ... (vezi toată discuția)
Pot sa cer insolventa firmei mele? glo glo am o societate comerciala si sincer sa fiu nu merge. am datorii ? facturi neplatite de peste 6 luni. mai mult decit atit am avut un control si a mai ... (vezi toată discuția)
Insolvență colina colina În situația unei firme inactivă din anul 2014 și pentru care doresc sa formulez cerere de intrare în insolvență, in procedura simplificată, datoria ... (vezi toată discuția)