Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

H.G 286/2011 , art.38 (1) In cazul in care, din motive obiective, nu se pot respecta data si ora desfasurarii concursului:
a) concursul se amana pentru o perioada de maximum 15 zile lucratoare;
- concursul a fost amanat( personal contractual) asta inseamna ca modific numai datele privind data sustinerii probei scrise si a interviului, (inaintea probei scrise a fost amanat concursul)
- cum se procedeaza anunt in monitor si ziar local ? sau trebuie 10 zile pe monitor? etc. multumesc frumos.
În situaţia constatării necesităţii amânării concursului, autoritatea sau instituţia publică organizatoare a concursului are obligaţia:
a) anunţării, prin aceleaşi mijloace de informare, a modificărilor intervenite în desfăşurarea concursului;

b) informării candidaţilor ale căror dosare au fost înregistrate, dacă este cazul, prin orice mijloc de informare care poate fi dovedit.