avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire testamentara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire testamentara

Am testament lasat de matusa mea decedata. Sunt legatar universal conf testament. Matusa nu a avut copii si nici alti mostenitori in afara de mine nepiata ei. Sotul ei e decedat si el. Cine sunt mostenitorii matisii mele in cazul in care soacra ei traieste? Multumesc anticipat pt raspuns
Dvs sunteti unicul moștenitor. Dezbateti succesiunea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune magda2007 magda2007 Buna ziua, Sunt legatar universal (pe bunurile mobile si imobile, tot ce a dobandit in viata si ce ii revine dupa deces,) in urma testamentului facut de ... (vezi toată discuția)
Se poate ataca un testament? iconita iconita Mama mea decedata, are o sora ( matusa mea) care a lasat un testament fiului meu ( stranepot ) de matusa . Testamentul este cu titlul universal se specifica ... (vezi toată discuția)
Testament-masa succesorala-cote succesori octaviantavi octaviantavi Buna ziua, Care sunt cotele,in procente,care revin succesorilor in urmatoarea situatie : - Masa succesorala:600 mp teren pe care se afla o casa de locuit(3 ... (vezi toată discuția)