Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Pot fi sanctionata daca am expus un punct de vedere in ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Pot fi sanctionata daca am expus un punct de vedere in presa ?

Pot fi sanctionata conform oug 57/2019 art 446 alineatul 1 daca am dat un drept de replica la presa in nume propriu privind un scandal in care presa m.a invinuit ?
Mentionez ca eram in concediu si in acelasi articol se mentioneaza la alineatul 3 ca pot participa la dezbateri si pot oferi punctul de vedere daca se mentioneaza ca nu este o opinie oficială a institutiei. Eu am actionat in nume propriu.

Multumesc
Nu puteti fi sanctionata pentru asa ceva.