Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Ca urmare a modificarilor la grupa a 2 de munca prin acordarea de 4 luni la an doresc sa-mi spuneti cand se poate depune dosarul pentru pensieonare. Nascuta 11 09 1961 angajata.Lucrati 13 ani si 3 luni grupa 2 pe cartea de munca .Conform tabel Octombrie 2023 stagiu 32 ani si 4 luni Cu respect.
Pentru 13 ani lucrati in grupa a II-a , beneficiati de o reducere a vârstei standard (octombrie 2023) de pensionare cu 4 ani si 4 luni.

In speta, va puteti depune dosarul pentru pensionare la limita de virsta.