Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare Spalatorie Auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare Spalatorie Auto

Buna ziua .imi puteti spune ce acte mi-ar trebui pentru infintarea unei spalatori auto ?
Vedeti daca va sunt de ajutor aceste link-uri:
[ link extern ]

[ link extern ] /
Pentru a ajunge la autorizatii trebuie sa detineti un proiect intocmit de o firma autorizata. In proiect trebuie sa fie cuprinsa inclusiv statie de epurare ape. Sunt necesare avize de la vecini pentru amplasament (date la notar), Agentia de mediu, ISU-psi, primarie.
La punerea in functiune este necesar PV de receptie finala a lucrarilor, autorizatie de la ISU-psi, autorizatie sanitara, autorizatie de functionare de la ITM, autorizatie de mediu.