Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ref lege 215 din 14 noiembrie 2019
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ref lege 215 din 14 noiembrie 2019

Dacă am iesit la pensie anticipat pot cere trecerea la pensie limita varsta conf leg 215 avand 15 ani in conditii deosebite, deci o reducere de 5 ani
Da.
Aceasta este interpretarea mea.
Depuneti cerere de trecere la limita de varsta in care invocati aplicarea prevederilor legii 215/2019.