avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediu de Maternitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediu de Maternitate

Buna ziua,

Sunt însărcinată și urmează sa intru în prenatal începând cu 1 Ianuarie 2020. In prezent sunt angajata pe perioada nedeterminata în doua locuri, primul cu o vechime de 3 ani și full-time, al doilea cu vechime de 2 luni Part-time. Întrebarea mea este dacă pot beneficia de indemnizație de maternitate și de la job-ul part-time sau dacă este necesar acel stagiu minim de cotizare de 6 luni, pe care evident nu il indeplinesc si pentru al doilea job privit separat.
Multumesc mult,
Simona.
Ultima modificare: Luni, 18 Noiembrie 2019
Simona G9, utilizator
Cel mai recent răspuns: Simona G9 , utilizator 13:11, 18 Noiembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti beneficia de indemnizație de maternitate și de la job-ul part-time .. stagiul minim de cotizare se cumuleaza de la mai multi angajatori.
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical Sofia01 Sofia01 Buna ziua! Daca sunt angajata part time la o firma si full time la alta, concediul medical de maternitate se plateste la ambele locuri de munca? Daca la jobul ... (vezi toată discuția)
Buna . am muncit incontinuu,am schimbat angajatorul in 6.03.2023 ... anonim20192019 anonim20192019 Buna . Am muncit incontinuu,am schimbat angajatorul in 6.03.2023 la program de 8 ore. În același timp am avut un job part-time de 4 ore,timp de 2 ani. Am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua revin cu o întrebare pt care nu înțeleg răspunsul ... Roxanna 94 Roxanna 94 Buna ziua Revin cu o întrebare pt care nu înțeleg răspunsul Am avut un job full time si unul part time perioada 1.01.2023-31.05.2023. Ulterior în ... (vezi toată discuția)