Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediu de Maternitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediu de Maternitate

Buna ziua,

Sunt însărcinată și urmează sa intru în prenatal începând cu 1 Ianuarie 2020. In prezent sunt angajata pe perioada nedeterminata în doua locuri, primul cu o vechime de 3 ani și full-time, al doilea cu vechime de 2 luni Part-time. Întrebarea mea este dacă pot beneficia de indemnizație de maternitate și de la job-ul part-time sau dacă este necesar acel stagiu minim de cotizare de 6 luni, pe care evident nu il indeplinesc si pentru al doilea job privit separat.
Multumesc mult,
Simona.
Simona G9, utilizator
Puteti beneficia de indemnizație de maternitate și de la job-ul part-time .. stagiul minim de cotizare se cumuleaza de la mai multi angajatori.
Multumesc mult!